7 powodów dla których powinnaś zakupić męski kaszkiet

Moje odkrycia

W zasadzie sama nie wiem, kiedy narodziła się we mnie idea noszenia kaszkietu…czy był to skutek fascynacji eleganckimi, a przy tym „zadziornymi” ubiorami Peaky  Blinders?…czy może stało się to tuż po zakupie pierwszego kaszkietu przez mojego Męża?…a może to za sprawą mojego Dziadka, który nosił szorstkie w dotyku, pachnące tytoniem kaszkiety I zabierał mnie do sklepu z kapeluszami?….

 

Dlaczego męski kaszkiet jest dla mnie tak pociągający w codziennym użytkowaniu?

  1. Kaszkiet pokrywa prawie całoroczne zapotrzebowanie na okrycie głowy– w zimie można go nosić w wersji z uszami ( przy wełnianym składzie jest o wiele cieplejszy I ściślej przylegający niż standardowa czapka), wiosną i jesienią w wersji bez uszu.

 

2. Daszek kaszkietu stanowi skuteczną ochronę nie tylko przed słońcem, ale również w zimowe dni chroni nasz makijaż przed wilgotnymi płatkami śniegu.

3. Nie niszczy fryzury i nie elektryzuje włosów (tu ważny jest skład) – często noszę rozpuszczone bujne loki, które po ściągnięciu kaszkietu wyglądają tak samo jak przed jego założeniem.

4. Jest to bardzo oryginalne jak na kobietę, zwracające uwagę nakrycie głowy, które można nosić prosto lub finezyjnie przekrzywić na bok.

5. Kaszkiet jest uniwersalny- pasuje do płaszcza I kurtki, spodni I spódnicy, na spacer z dziećmi I romantyczną kolację z mężem.

6. Jest ponadczasowy– co kilka lat (tak jak teraz) wraca do „modowych łask”.

7. Jest to jedyne nakrycie głowy, które można nosić ” na spółkę” z mężem 🙂 ( zaoszczędza to miejsce w szafie i sprawia, że ma się ich 2 razy więcej).

Mogę szczerze powiedzieć, ze nigdy nie miałam lepszego nakrycia głowy.

 

 

 

Please follow and like us:

2 thoughts on “7 powodów dla których powinnaś zakupić męski kaszkiet”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *