Męska kamizelka na 3 sposoby

Moda

Kilka miesięcy temu postanowiłam zakupić męską, wełnianą kamizelkę. Oczywiście chętnie kupiłabym taką samą damską, gdyby tylko była gdzieś dostępna.

Udałam się po nią do prawdziwie męskiego sklepu. Żeby poczuć się raźniej zabrałam ze sobą Pana Golisa. Wybór padł na wiszącą na sklepowej wystawie kracianą dwurzędówkę, którą po zakupie przekazałam w ręce Pani Wioletty, naszej krawcowej. Na końcu pozostało jedynie wymienić guziki i gotowe. Reszta to efekt pracy Pana Boberka.

 

  • Platon twierdził, że objawem upadku demokracji  jest noszenie przez kobiety męskich ubrań. Ale co począć z faktem, iż moda męska kusi lepszą jakością, klasyczną kolorystyką? Czy sięganie po krawat, wełnianą marynarkę to odrobina ekstrawagancji w kobiecym stylu, czy moda męska składa nam tu niemoralną propozycję za nic mając wyczucie smaku?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Niecodzienne, odświętne spotkanie na Kazimierzu- męskiej kamizelki z kobiecą spódnicą, butonierki z delikatną, kobiecą wpinką. O mezaliansie nie może być jednak mowy- w końcu łączy ich wełniane pochodzenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Pan Golis stwierdził, że to nie może się udać, że nie można ganiać z rozpiętą dwurzędówką i nie ponieść sromotnej klęski. Czasem jednak warto złamać reguły, wrzucić na luz i poddać się swobodnemu spadaniu w otchłanie modowego miszmaszu.

(przepraszam Was za niebieską gumkę do włosów- tylko taką znalazłam o 7.00 rano wybiegając na spotkanie z obiektywem…)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:

7 thoughts on “Męska kamizelka na 3 sposoby”

  1. Pomysł rewelacja. Kamizelka to wygoda dla wszystkich kobiet. Mnie osobiście ta dwurzędówka lepiej pasuje do spodni (szczególnie tych jasnych), a do spódnicy wolałabym jednorzędową. To jednak moje dziwactwa, wiadomo każdy ma swoje. Krawat akurat to nie maja bajka. Wolę go u panów.

  2. Piękna dwurzędówka! Ogólnie kamizelka jest niesłusznie pomijaną częścią kobiecej garderoby, a szkoda bo właściwie „robi” całą stylizację i nadaje fajnego chłopięcego sznytu:) Ja to zazwyczaj mam bardziej eklektyczne pomysły i chętnie, już tak całkiem po męsku, połączyłabym ją z jakimiś nieco szarpniętymi boyfriendami 😉

    1. Karolina dokładnie! Kamizelki powinny wrócić do łask. Co do odważniejszych stylizacji to szczytem było dla mnie rozpięcie kamizelki :D….ale wiele kobiet ma bardziej szaloną naturę I potrafią super wyglądać w mniej oficjalnych zestawieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *