Szmizjerka – idealna do zabawy w berka.

Moda

Im mniej różnorodności mam na sobie tym czuję się swobodniej. Im bardziej funkcjonalny ma być mój ubiór tym bardziej staram się znaleźć coś jednoczęściowego, niewymagającego dodatków. I co wychodzi na przeciw moim stylizacyjnym zmaganiom? Szmizjerka! A dlaczego dzisiaj o niej? Ponieważ prosiła mnie o to Ania  🙂

Anię poznałam niejako zaocznie w jednym z tych miejsc, gdzie nagromadzenie emocji I hormonów osiąga poziomy niewyobrażalne.  Spędziłyśmy tam wspólnie wiele, wiele godzin. Tak, poznałyśmy się na forum matczynym, bardzo wyselekcjonowanym, niemal elitarnym. Nazwa grupy umknęła mi z głowy, ale obejmowała swym zasięgiem dziewczyny rodzące w marcu 2013 roku w Szpitalu Żeromskiego. Zaczęło się niewinnie od porad wyprawkowych, ojojań na temat zgag, zapalonych wątrób I ciążowej bezsenności. Potem były spotkania, spacery z wózkami oraz ojojania na temat refluksów, kolek I niemowlęcej bezsenności.

Pamiętam jak w ukryciu przez Panem Golisem (który był uczulony na moje nieustanne siedzenie z nosem w telefonie) czytywałam posty, które mnożyły się w ogromnej ilości nawet w godzinach nocnych. Pomagało mi to nie zasnąć przy karmieniu piersią o 3.25 nad ranem. Grupa już chyba umarła śmiercią naturalną. Przeniosła się na przestrzeń FB.  Z Anią nigdy nie udało mi się spotkać, ale od czasu do czasu wymieniamy ze sobą parę wiadomości, próbując streścić w paru linijkach kilkumiesięczne wyrywki z życia.

Ania jest nauczycielem przedszkolnym. Kiedy o tym myślę przechodzą mnie ciarki, bo to znaczy, że ogarnia naraz siedem razy więcej dzieci niż ja w domu  😯 . Naprawdę cieszę się, że są ludzie, którzy chcą wykonywać tę prace z własnej nieprzymuszonej woli. Ale wracając do szmizjerki, zastanawiałyśmy się z Anią nad jakimś praktycznym pomysłem na wiosenno- letnią ogródkową stylizację. Sądzę, że jednoczęściowa, koszulowa sukienka jest właściwym wyborem.

Wybrałam dwie sukienki. Pierwsza bordowa jest równocześnie stylizacją samą w sobie. Jest dość bogato zdobiona we wzory florystyczne, wiec nie potrzebuje żadnej biżuterii ani innych dodatków. Druga monochromatyczna ożywiona bawełnianą chustą. Nie wiem jak przedstawiają się pod tym względem dzieciaki przedszkolne, ale przy moich maluchach noszenie wisiorków, perełek, kolczyków działa jak manifest „dotknij mnie, zabierz mnie”. Stąd moimi ulubionymi dodatkami są gawroszki I chusty. Obydwie szmizjerki nie ograniczają ruchów, uszyte są z włókien naturalnych.

Uwielbiam koszulowe sukienki. Kobiece, a jednak ocierające się historią o modę męską. Są dla mnie pierwszym symbolem wyzwolenia się kobiet spod kieratu mody niepraktycznej. I nie dam się tak łatwo przekonać, że w tym dziele maczali swe ręce Coco Chanel, Brigitte Bardot czy Yves Saint Laurent. Patrząc na „koszularki”  wierzę, że to one same zebrały się na tę subtelną odwagę by zawłaszczyć sobie prawo do praktyczności i swobody w biały dzień. Nie pozostaje więc nam nic innego jak tylko cieszyć się tym faktem, ganiając za uciekającymi w rozbawieniu dzieciakami.

Please follow and like us:

1 thought on “Szmizjerka – idealna do zabawy w berka.”

  1. Dziękuję za wpis 🙂 Czuję się wyróżniona , Szmajzerki w szafie nie posiadam, ale może powinnam pomyśleć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *