Co to znaczy mieć swój styl?

Moda

U źródeł założenia tego bloga leżała potrzeba moja i Eweliny do znalezienia swojego stylu. Nie wiem czy jesteśmy u celu, pewnie jeszcze nie, bo droga zdecydowanie długa jest i jak mawiał klasyk „nie wiadomo czy ma kres”. Mogę z pewnością stwierdzić, że moja szafa uległa metamorfozie i że zmierzam w dobrym kierunku.

Przede wszystkim więcej w niej ubrań dobrej jakości, wykonanych z lepszych materiałów. Co raz mniej spontanicznych, nieprzemyślanych zakupów. Jeszcze nie jest idealnie i na jesień planuje kolejną czystkę, ale widzę znaczącą różnicę między tym co było siedem miesięcy temu, a jest teraz.

Ten kto spodziewa się zobaczyć tutaj bardzo spójne stylizacje może się rozczarować. Pan Golis uważa, że Ewelina ma „szafę cyrkowca”, w mojej garderobie też wciąż próżno szukać jednej myśli przewodniej. Nie mniej jednak uważam, że to dobrze. W końcu ciągle szukamy i testujemy niejako różne rozwiązania. A czymże jest moda jak nie eksperymentem na żywym organizmie?

To co zauważyłam to jednak to, że zaczynamy z Eweliną powoli rozchodzić się w dwóch różnych kierunkach, jak na tytuł tego bloga przystało. Ewelina idzie mocno w kierunku mody retro i męskiego stylu w kobiecym wydaniu. Moja szafa z jednej strony aspiruje do prostych form, minimalizmu, żeby czasem zrobić skok w bok w krainę wolnych ludzi, czyli Boho. Oczywiście nasze ubraniowe zbiory mają część wspólną, którą zatytułowałabym „klasyka”.

Różnicę w naszym podejściu do mody będziecie mogli zobaczyć najwyraźniej w naszych kamizelkowych stylizacjach – dzisiaj u mnie, za kilka dni na Ewelinie.

Kamizelka w modzie kobiecej traktowana jest trochę po macoszemu. Niesłusznie! Daje tyle stylizacyjnych możliwości. U mnie dzisiaj w wersji Boho. Czarną kamizelkę kupioną w SH połączyłam z denimową sukienką z haftami i chwostami (to co tygryski lubią najbardziej). Do tego moja ulubiona wiklinowa torebka, która jesienią prezentuje się równie dobrze jak latem, zwłaszcza kiedy wrzesień wygląda jak czerwiec.

 

 

Dajcie znać czy takie połączenie wam się podoba!

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *