Lawenda, lawenda…

Moje odkrycia

Przed kilkoma dniami udało nam się dojechać całą rodziną do „Ogrodu pełnego lawendy” w Ostrowie, niedaleko Krakowa. Celem samym w sobie miały być zdjęcia nasycone fioletowymi barwami. Okazało się jednak, że lawenda poza walorami wizualnym, w sposób wyśmienity wpłynęła również na moje podyżurowe samopoczucie.

” Ogród pełen lawendy” to nie tylko miejsce kwitnienia tej niezwykłej rośliny, ale to również miejsce, w którym spróbujecie lodów waniliowych- tych mlecznych, jak i sorbetu. To miejsce gdzie nabyć możecie gamę pachnideł i kosmetyków. Ponieważ bardzo lubię takie organiczne specyfiki, postanowiłam wypróbować mydełko, peeling kokosowo- lawendowy i sól pomarańczowo- lawendową do kąpieli. Po zakupach wróciliśmy do domu w asyście bardzo intensywnego zapachu. Plan był taki, żeby od razu przetestować kosmetyki.

Wiadomo, dużo jest kwestią indywidualnych preferencji, ale muszę się Wam przyznać, że kąpiel solna była poprostu obłędna, a kiedy tylko uchyliłam drzwi łazienki, cudowna, relaksująca woń wypłynęła na całe mieszkanie. (zakup peelingu odradzam z uwagi na bardzo tłustą, zawiesistą konsystencję oraz zapach powiedzmy taki sobie :)). Mydełko przeszło bardzo pozytywnie nasz rodzinny test. Ku mojemu zaskoczeniu tej nocy wszyscy spaliśmy jak susły. Więc kiedy wstałam rano zaczęłam przetrząsać internet w poszukiwaniu właściwości Flos Lavandulae.

Kwiaty lawendy maja działanie tonizujące układ nerwowy, dostępne są w formie naparów, mieszanek ziołowych, a nawet tabletek. Dodatkowo regulują pracę jelit poprzez rozluźnianie mięśniówki gładkiej przewodu pokarmowego, usprawniają odpływ żółci. Z kolei dzięki właściwościom odkażającym i bakteriobójczym stanowią składnik wielu kosmetyków do twarzy i ciała. Lawenda stosowana jest również w kuchni jako przyprawa i dodatek do komfitur. W Ostrowie zakupić możecie powidła śliwkowo- lawendowe, sok z lawendy, olejki kuchenne.

Zachęcam Was Kobietki do odwiedzenia lawendowych pól i odczucia na własnej skórze tych wszystkich właściwości, o których Wam napisałam. Podzielcie się koniecznie potem swoimi wrażeniami.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *