Oda do sierpnia

Lifestyle Z podróży

Rozsiądź się Sierpniu wygodnie. Dam Ci do ręki kieliszek wina, pooglądasz sobie perseidy, kiedy wieczór ześle nam upragniony chłód. Dobry jesteś dla mnie. Gdzie nie spojrzę wszyscy już szykują się na jesień. Wywołują chłód wełnianymi swetrami, przywołują jesień butelkową zielenią i bordo. Ja jeszcze nie chcę. Nie chcę wybiegać w przód do deszczu i zawieruchy, nawet jeśli miałyby padać tylko złote liście. Chcę ubrać na siebie przewiewny len i mieć w nosie prasowanie. Chce brać zimny prysznic trzy razy dziennie i wystawiać twarz do wiatraka, klnąc pod nosem, że za duszno. Zatęsknię za tym kiedy śnieg wpadnie mi za kołnierz. Chcę spuszczać markizę na balkonie i przez chwilę poczuć, że i w Krakowie może być jak we Włoszech. Chcę jeść z panem Boberkiem kolacje na zewnątrz kiedy chłopcy zasną i patrzeć na Wawel, niepotrzebne mi w sumie Koloseum.

Nigdzie nie idź Sierpniu! Zobacz jak światło wypełnia wszystkie płaszczyzny tuż przed zachodem. Całe moje życie mogłoby się toczyć tylko w tej jednej godzinie dnia. Złotej jak ją nazywają. Ja wiem, że jesień też może być złota, ale jeszcze nie teraz.

Chcę żeby to ciepły wiatr przerzucał moje nowe, niesforne włosy. Niech nawet zagląda pod sukienkę, a co mi tam! Chce gonić chłopców na hulajnodze i patrzeć jak Kazik pierwszy raz jedzie sam na rowerze. Chce jeszcze ostatni raz w tym roku zdążyć rozbić namiot i rozpalić największe ognisko na całym świecie, leżeć na kocu i opowiadać „straszne historie”. A na pytanie „Mamo, kiedy będzie śnieg?” odpowiedzieć „Jeszcze długo nie”.

Chciałabym kolejny raz zjeść z Golisami bagietkę na klifie i popić ją winem, schładzanym cały dzień w umywalce. Czekać z podekscytowaniem kiedy fale dotrą do moich stóp. I nosić ciągle tylko len, który odkryłam dopiero tego lata i nie zdążyłam się jeszcze nim nacieszyć.

To co? Zostaniesz?

Please follow and like us:

1 thought on “Oda do sierpnia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *