Co to znaczy mieć swój styl?

Każdy człowiek ma swoje preferencje modowe, według których tworzy codzienne stylizacje. Styl skandynawski, elegancki, a może inny? Co to znaczy mieć swój styl? Czy ważne jest podążanie za modą i trendami, a może liczy się kreatywność i dbanie o swój własny komfort?

Czy można nie mieć stylu?

Zdarzają się sytuacje, gdy ktoś słyszy, że nie ma stylu. Czy to w ogóle możliwe? Tak naprawdę każdy może mieć swój własny, niepowtarzalny styl, który nie musi uwzględniać żadnych norm czy zasad modowych. Najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze i komfortowo. Zarówno osoba, która co sezon wymienia garderobę ma swój styl, jak i ten, kto stawia na uniwersalne propozycje i korzysta z nich przez kilka sezonów. Czy można nie mieć stylu? Okazuje się, że to niemożliwe. Każdy człowiek posiada swój styl, nawet wówczas, gdy podąża za modą. Trudno bowiem znaleźć człowieka, który stosując się do modowych trendów nie dodaje do ich zasad swoich własnych zmian.

Świadome budowanie stylu

Masz jakieś preferencje odnośnie garderoby, dzięki czemu tworzysz codzienne stylizacje, ale nie odnajdujesz się podczas zakupów w sklepach odzieżowych? Taki problem jest dosyć powszechny, na szczęście można sobie z nim poradzić. Bardzo ważne jest to, aby budować swój styl świadomie. Oto kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć:

  1. Co sprawia, że czujesz się dobrze? – może lubisz luźne ubrania, albo wręcz przeciwnie fasony podkreślające atuty sylwetki? Jakie kolory sprawiają, że czujesz się komfortowo?
  2. Czego wolisz nie pokazywać a co chcesz podkreślić? – każda figura ma zalety, ale także pewne mankamenty, które niekoniecznie pragnie się podkreślać. Zastanów się, jak te kwestie wyglądają w Twoim przypadku. Dzięki temu bez problemu określisz, jakie fasony ubrań spełnią Twoje oczekiwania.
  3. Jaki efekt chcesz osiągnąć? – pragniesz czuć się kobieco, a może zależy Ci na pełnej wygodzie lub eleganckim wyglądzie? Zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz w kwestii stylizacji.

Dzięki odpowiedzi na powyższe pytania, dowiesz się, jakie ubrania spełnią Twoje oczekiwania. To zaś sprawi, że zakupy już nigdy nie będą problemem. Jeśli wiesz jaki efekt pragniesz osiągnąć, ale nie masz pewności jakie ubrania i dodatki Ci na to pozwolą, zainspiruj się. Pomocne okażą się blogi tematyczne, warto zajrzeć także na grupy związane z budowaniem stylu dostępne na portalu społecznościowym Facebook.

Styl wypracowuje się przez lata

Warto pamiętać, że odnalezienie swojego własnego stylu zajmuje trochę czasu. Jeśli masz wrażenie, że Twoja garderoba to mieszanina różnych ubrań, co utrudnia określenie własnego stylu, warto przyjrzeć się nieco posiadanym ubraniom. Zastanów się, w których ubraniach czujesz się najbardziej komfortowo, co je łączy. Dzięki temu określenie własnego stylu będzie nieco łatwiejsze. Pomocne okaże się także przejrzenie zdjęć. Wybierz te, na których wyglądasz najlepiej według własnej opinii. Zastanów się, co łączy przedstawione na zdjęciach stylizacje i dlaczego są one atrakcyjne? Taki prosty zabieg to dobry sposób na to, aby określić swój styl i ułatwić tworzenie stylizacji.

Zakończenie

Każdy człowiek ma swój własny styl. Nie musi być on zgodny z modowymi trendami czy zasadami tworzenia stylizacji. Najważniejszy jest komfort i dobre samopoczucie. Jeśli masz problem z określeniem własnego stylu, zastanów się, jakie zestawy ubrań wybierasz najczęściej, jaki efekt chcesz osiągnąć wybierając codzienne stylizacje. Warto także przejrzeć swoją garderobę i zastanowić się, jakie są jej cechy charakterystyczne. Dzięki tego rodzaju zabiegom łatwiej określisz swój styl, to zaś sprawi, że podczas zakupów pewnie wybierzesz odpowiednie ubrania i dodatki. Pamiętaj także, że inspiracje to nic złego. Dzięki nim można dowiedzieć się, jakie rozwiązania spełnią oczekiwania. Zajrzyj więc na blogi tematyczne i sprawdź, jakie ubrania i dodatki są w Twoim stylu.